İnternet Şubesi

23.05.2022 

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank'ın Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu "BB+(tur)"den “BBB-(tur)”e yükseltmiş; ilgili not artışına transformasyon programının da desteği ile karlılık göstergelerinde ve aktif kalitesinde görülen iyileşme doğrultusunda Bankanın kredi değerliliğindeki artışı dayanak göstermiştir. Fitch Ratings, Bankanın diğer tüm kredi notları ile görünümlerini ise teyit etmiştir. Bankamızın güncel kredi derecelendirme notları ve görünümleri aşağıda belirtilmiştir:

Uzun Vadeli YP İhraççı Temerrüt Notu: B- / (Görünüm: Negatif)
Uzun Vadeli TL İhraççı Temerrüt Notu: B- / (Görünüm: Negatif)
Kısa Vadeli YP İhraççı Temerrüt Notu: B
Kısa Vadeli TL İhraççı Temerrüt Notu: B
Uzun Vadeli Ulusal Notu: BBB-(tur) / (Görünüm: Negatif)
Finansal Kapasite Notu: b- 
Devlet Destek Notu: ns
Sermaye Benzeri Tahvil Notu: CCC

23.12.2021

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Capital Intelligence (CI) Ratings, Şekerbank T.A.Ş.'nin Uzun Vadeli Yabancı Para Notunu "B-", Kısa Vadeli Yabancı Para Notunu "B", Ortaklardan Bağımsızlık Notu ile Temel Finansal Güç Notunu "b-" olarak teyit ederken, kredi risk yönetimi ve tahsilat oranlarındaki iyileşmeye bağlı olarak notlara ilişkin görünümünü "Negatif"ten "Durağan"a yükseltmiştir.

27.10.2021

JCR-Eurosia Rating (JCR), Bankamızı yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu "BBB(Trk)"den "BBB+(Trk)"ya, Kısa Vadeli Ulusal Notunu "A-3 (Trk)"den "A-2 (Trk)" seviyesine yükseltmiştir. JCR ayrıca Şekerbank T.A.Ş.'nin Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarını "B-"den "BB"ye, Kısa Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarını ise "C"den "B"ye yükselterek tüm notların görünümlerini "Stabil" olarak belirlemiştir.

27.05.2021

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank'ın tüm kredi notlarını ve görünümlerini teyit ederek Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para İhraççı Temerrüt Notu'nu  "B-", Kısa Vadeli Yerel ve Yabancı Para İhraççı Temerrüt Notu'nu "B", Finansal Kapasite Notu'nu "b-", Uzun Vadeli Ulusal Notu'nu "BB+(tur)", Destek Notu "5" ve Sermaye Benzeri Tahvil Notu'nu "CCC" olarak açıklamıştır.

04.12.2020

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank'ın Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para İhraççı Temerrüt Notu'nu  "B-", Kısa Vadeli Yerel ve Yabancı Para İhraççı Temerrüt Notu'nu "B", Finansal Kapasite Notu'nu "b-", Uzun Vadeli Ulusal Derece Notu'nu "BB+(tur)", Sermaye Benzeri Tahvil Notu'nu "CCC" ve Destek Notu "5" olarak açıklayarak Banka'nın tüm notlarını teyit ettiğini bildirmiştir. Fitch Ratings ayrıca, Şekerbank'ın notları üzerindeki negatif izleme durumunu, Banka'nın ödenmiş sermayesini %60 oranında artırması üzerine kaldırdığını da açıklamıştır.

30.11.2020

JCR Eurasia Rating, 31.12.2019 itibariyle yaptığı değerlendirmeye istinaden Bankamızı yatırım yapılabilir kategorisinde sınıflandırarak, uzun vadeli notunu "BBB+(Trk)"dan "BBB(Trk)"ye, Kısa Vadeli Ulusal Notunu "A-2 (Trk)"den "A-3 (Trk)" seviyesine revize etmiş olup, görünümleri ise "stabil" olarak belirlemiştir. Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarını "B-" ve görünümlerini de "Negatif" olarak belirlemiştir.

13.06.2020

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings Şekerbank'ın "B-" olan Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para İhraççı Temerrüt Notu'nu, "B" olan Kısa Vadeli Yerel ve Yabancı Para İhraççı Temerrüt Notu'nu, "b-" olan Finansal Kapasite Notu'nu, "BB+(tur)" olan Uzun Vadeli Ulusal Derece Notu'nu ve Sermaye Benzeri Tahvil Notu'nu negatif yönlü izlemeye almis; ayrıca Banka'nın Sermaye Benzeri Tahvil Notu'nu derecelendirme kriterlerinde yapılan bir güncelleme nedeniyle "CCC+"dan "CCC"ye revize etmiştir. Destek Notu "5" olarak teyit edilmiştir.

20.01.2020

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank T.A.Ş'nin Uzun Vadeli Yabancı ve Yerel Para İhraççı Temerrüt Notunu "B-", Kısa Vadeli Yabancı ve Yerel Para İhraççı Temerrüt Notunu "B", Finansal Kapasite Notunu "b-", Destek Notunu "5", Görünümünü "Negatif" ve Uzun Vadeli Ulusal Notunu "BB+(tur)" olarak teyit etmiş, Uzun Vadeli Ulusal Not Görünümünü ise "Negatif" olarak revize etmiştir. Sermaye Benzeri Tahvil Notunu da "CCC+/RR5" olarak açıklamıştır.

27.09.2019

JCR-Eurosia Rating (JCR), Bankamızı yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarını  ülke tavanı olan "BBB-" olarak, Görünümlerini ise "Negatif" olarak teyit etmiş olup; Uzun Vadeli Ulusal Notunu  "BBB+", Kısa Vadeli Ulusal Notunu "A-2+(Trk)" olarak revize etmiştir. Görünümlerini "Stabil" olarak belirlemiştir. 
 

04.07.2019

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank T.A.Ş.'nin Kısa Vadeli Yerel ve Yabancı Para Notu'nu "B", "Destek Notu'nu "5" olarak teyit  etmiş, Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para Notu'nu "B-", Finansal Kapasite Notu'nu "b-", Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu'nu ise "BB+(tur)" olarak revize ederek, Görünüm'ünü ise "negatif" olarak teyit etmiştir. Sermaye Benzeri Borçlanma Aracı Notu'nu da, "CCC+" olarak güncellemiştir.

 

19.06.2019

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Moody's Türkiye'nin kredi notunu 14 Haziran 2019 tarihinde bir kademe aşağı yönlü revize etmesinin ardından; diğer Türk bankalarıyla birlikte Şekerbank'ın da kredi derecelendirme notlarını güncellemiştir. Buna göre Moody's, Şekerbank'ın Uzun Vadeli Yabancı ve Yerel Para Mevduat Notları'nı "Caa1"den "Caa2"e, Ulusal Ölçek Uzun Vadeli Yabacı ve Yerel Para Mevduat Notu'nu "Ba3.tr"den "B1.tr"ye, Temel Kredi Değerlendirmesi ile Düzeltilmiş Temel Kredi Değerlendirmesi Notları'nı "caa1"den "caa2"ye revize etmiş, Ulusal Ölçek Kısa Vadeli Yerel Para Mevduat Notu'nu "TR-4" ve Kısa vadeli Yabancı ve Yerli Para Mevduat Notlarını "Not-Prime" olarak teyit etmiştir. "Görünüm" ise "Negatif" olarak teyit edilmiştir. Bununla birlikte Moody's, 14 Haziran 2019 tarihinde Türkiye'nin yerel para tahvil tavan notunu "Ba1"den "Ba2"ye revize etmesine paralel olarak Bankamızın Varlık Teminatlı Menkul Kıymet Programı'nın notunu da "Ba1"den "Ba2"ye güncellemiştir.

 

28.01.2019

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank T.A.Ş.'nin Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para Notu'nu "B", Kısa Vadeli Yerel ve Yabancı Para Notu'nu "B", Finansal Kapasite Notu'nu "b", Destek Notu'nu "5" ve Görünüm'ünü "negatif" olarak teyit etmiş, Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu'nu  "BBB-(tur)" olarak açıklamıştır. 
21.12.2018
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu  Capital Intelligence (CI), Şekerbank T.A.Ş.'nin Kısa ve Uzun Vadeli Yabancı Para Notlarını ‘B', Finansal Güç Notunu ‘B' ve Destek Notunu ‘4'olarak teyit etmiştir. Mevcut makroekonomik koşullar çerçevesinde Görünümün de negatif olarak devam ettiğini açıklamıştır.

27.09.2018
JCR-Eurosia Rating (JCR), Şekerbank T.A.Ş.'yi yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu "AA-(Trk)", Kısa Vadeli Ulusal Notunu "A-1+(Trk)"olarak teyit etmiş, görünümlerini "Negatif" olarak revize etmiştir. Banka'nın Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notları ülke tavanı olan "BBB-" olarak belirlenmiş olup bu kapsamdaki görünümler de teyit edilmiştir.

11.09.2018
Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türk bankalarına ilişkin yaptığı değerlendirme kapsamında; Bankamızın  Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para Notunu "B+"dan "B"ye revize etmiş olup, Görünümünü de "Negatif" olarak güncellemiştir.  Finansal Kapasite Notunu da, "b+"dan "b"ye güncellemiş olup; Kısa Vadeli Yerel ve Yabancı Para Kredi Notu'nu "B"; Destek Notu'nu "5" ve Destek Derecelendirme Tabanı'nı "NF" olarak teyit etmiştir. Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu'nu ise "A(tur)"dan "BBB(tur)"a , Sermaye Benzeri Tahvil Notu'nu da "B/RR5"den "B-/RR5"e güncellediğini duyurmuştur.

28.08.2018
Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Moody's Türkiye'nin kredi notunu 17 Ağustos 2018 tarihinde bir kademe aşağı yönlü revize etmesinin ardından; diğer Türk bankalarıyla birlikte Şekerbank'ın da kredi derecelendirme notlarını güncellemiştir. Buna göre Moody's, Şekerbank'ın Uzun Vadeli Yabancı ve Yerli Para Mevduat Notları'nı "B3"ten "Caa1"e, Ulusal Ölçek Uzun Vadeli Mevduat Notu'nu "Ba2.tr"den "Ba3.tr"ye, Temel Kredi Değerlendirmesi ile Düzeltilmiş Temel Kredi Değerlendirmesi Notları'nı "b3"ten "caa1"e, Uzun Vadeli Karşı Taraf Risk Değerlendirme Notu'nu ise "B2(cr)"den "B3(cr)"ye revize etmiş, Ulusal Ölçek Kısa Vadeli Mevduat Notu'nu "TR-4" ve Kısa vadeli Yabancı ve Yerli Para Mevduat Notlarını "Not-Prime" olarak teyit etmiştir. Görünümünü ise "Negatif" olarak güncellemiştir.  Moody's, 17 Ağustos 2018'de Türkiye'nin yerel para tahvil tavan notunu "Baa2"den "Ba1"e revize etmesinin ardından Bankamızın Varlık Teminatlı Menkul Kıymet Programı'nın notunu da "Baa2"den "Ba1"e güncellemiştir.

17.08.2018
Japan Credit Rating Agency, Ltd. (JCR), 14 Ağustos 2018 tarihinde ülkemiz kredi notunu yatırım yapılabilir seviyesinde korumuş, notlara ilişkin görünümleri "Stabil"den "Negatif"e revize etmiştir.  Bu güncelleme neticesinde JCR, Bankamızın Uluslararası Yabancı ve Yerel Para notlarını teyit etmiş, görünümlerini ise aynı şekilde revize etmiştir.

09.03.2018
Uluslararası Kredi Derecelendirme kuruluşu Moody's Bankamızın Uzun Vadeli Yerli ve Yabancı Para cinsinden kredi notunu B2, Referans Kredi Derecelendirme Notunu (Baseline Credit Assessment) b2 olarak teyit etmiş olup, Görünümünü de "negatif"ten "durağan"a yükseltmiştir.

01.02.2018
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Bankamızın aşağıda sıralanan tüm notlarını ve "istikrarlı" görünümünü teyit etmiştir. 

Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para Notu: B+
Kısa Vadeli Yabancı ve Yerel Para Notu: B
Finansal Kapasite Notu: b+
Destek Notu: 5
Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu: A(tur)
Sermaye Benzeri Kredi Notu: B              
Görünüm: İstikrarlı
27.09.2017
JCR-Eurasia Rating, Şekerbank T.A.Ş.'nin Uzun Vadeli Ulusal Notu'nu ‘AA- (Trk)', Kısa Vadeli Ulusal Notu'nu ‘A-1+(Trk) olarak teyit etmiş, görünümleri ise "Negatif" ten "Stabil" e revize etmiştir. Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notu'nu ise ‘BBB-', görünümü ise ‘Stabil' olarak korumuştur.

19.09.2017
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Bankamızın Varlık Teminatlı Menkul Kıymetler Programının Baa1 kredi notunu teyit etmiştir.

21.03.2017
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 17 Mart 2017 tarihli Türkiye'nin notlarının görünümünü negatife revize etmesinin ardından yayınladığı basın bülteninde; Bankamız dahil 17 Türk Bankası'nın da kredi derecelendirme notlarının güncellendiğini bildirmiştir. Buna göre Bankamızın Uzun Vadeli Yerli ve Yabancı Para cinsinden kredi notunu B2, Referans Kredi Derecelendirme notunu (Baseline Credit Assessment) b2 ve Görünümünü negatif olarak güncellemiştir

10.02.2017
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings 27 Ocak 2017 tarihli ülke not açıklamasının ardından Türk bankalarının notlarını da güncellemiştir. Bu kapsamda güncellenen Bankamız notları aşağıdadır:
Uzun Vadeli Yerel ve Yabancı Para Notu: B+
Kısa Vadeli Yabancı ve Yerel Para Notu: B
Finansal Kapasite Notu: b+
Destek Notu: 5
Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu: A(tur)
Görünüm: İstikrarlı
27.09.2016
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından Türkiye'nin kredi notunun 23 Eylül 2016 tarihinde bir kademe aşağı yönlü revize edilmesinin ardından; Şekerbank dahil 17 Türk Bankası'nın kredi derecelendirme notlarının da güncellendiği 26 Eylül 2016 tarihinde duyurulmuştur. Buna göre, Şekerbank'ın Uzun Vadeli Yabancı ve Yerli Para cinsinden kredi notlarını Ba3'ten B1'e; Kısa Vadeli Ulusal Notu'nu TR-2'den TR-3'e; Uzun Vadeli Ulusal Notu'nu Baa1.tr'den Baa2.tr'ye revize etmiş olup; Yabancı ve Yerli Para cinsinden kredi notlarını Not-Prime, Referans Kredi Derecelendirme Notu'nu (Baseline Credit Assessment) b1 ve Görünüm'ünü negatif olarak teyit etmiştir. Moody's, aynı zamanda Türkiye'nin yerel para tahvil tavan notunu "A3"ten "Baa1"e indirmesine paralel olarak, Bankamızca ihraç edilen Varlık Teminatlı Menkul Kıymet Programımızın notunu da, A3'ten Baa1'e revize etmiştir

07.09.2016
JCR-Eurasia Rating Şekerbank T.A.Ş.’yi yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu AA- (Trk), Kısa Vadeli Ulusal Notunu A-1+ (Trk) olarak teyit etmiş, görünümlerini ise Negatif olarak revize etmiştir. Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notu BBB- (stabil görünüm) ve Kısa Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notu A-3(stabil görünüm) olarak teyit edilmiştir.

24.03.2016
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 24 Mart 2016 tarihinde, Bankamızın "Ba2" olan Uzun Vadeli Yabancı Para ve Yerel Para Mevduat Notlarını "Ba3", "ba3" olan Temel Kredi Değerlendirmesini (Baseline Credit Assessment - BCA) "b1", "Ba1/Prime-3" olan Düzeltilmiş Temel Kredi Değerlendirmesini (Adjusted BCA) "Ba2/Not Prime", "A3.tr" olan Ulusal Notunu "Baa1.tr" olarak güncellemiştir. Moody's, Bankamızın görünümünü Negatif, Kısa Vadeli Yabancı Para ve Yerel Para Mevduat Notlarını "Not-Prime" ve Kısa Vadeli Mevduat Notunu "TR-2" olarak teyit etmiştir.

12.02.2016
Fitch Ratings Şekerbank T.A.Ş.'nin Yabancı ve Yerel Para cinsinden Uzun Vadeli Notlarını BB-, Kısa Vadeli Notlarını B; Ulusal Notunu A+(TUR); Finansal Kapasite Notunu bb-; Destek Notunu 5 olarak teyit etmiş ve görünümünü negatif olarak açıklamıştır.

27.07.2015
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, Şekerbank T.A.Ş.'yi yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu 'AA-(Trk)', Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notunu 'BBB-', Kısa Vadeli Ulusal Notunu A-1+ (Trk), Kısa Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notunu A-3, görünümlerini ise (İstikrarlı) olarak teyit etmiştir.

23.02.2015
Fitch Ratings Şekerbank TAŞ'nin Yabancı ve Yerel Para cinsinden Uzun Vadeli Notlarını BB-, Kısa Vadeli Notlarını B; Ulusal Notunu A+(TUR); Finansal Kapasite Notunu bb-; Destek Notunu 5 olarak teyit etmiş ve görünümünü negatiften istikrarlıya yükseltmiştir.
09.07.2014
Fitch Ratings Şekerbank’ın derecelendirme notlarını teyit etmiştir. Yabancı ve Yerel Para cinsinden Uzun Vadeli not ile Ulusal not görünümünü Negatif olarak açıklamıştır:

Uzun Vadeli Yabancı ve Yerel Para Notu: “BB-“; Görünüm Negatif
Kısa Vadeli Yabancı ve Yerel Para Notu: “B”,
Finansal Kapasite Notu: “bb-”,
Destek Notu: “5”,
Baz Destek Notu: “NF”,
Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu: “A+(tur)”; Görünüm Negatif

18.03.2014
Moody’s Sekerbank’ın Uzun Vadeli Yabancı Para Mevduat notunu “Ba1”den “Ba2”e düşürmüştür. Görünümünü de “istikrarlı” olarak teyit etmiştir.
11.07.2013
Fitch Ratings Şekerbank’ın derecelendirme notlarını teyit etmiştir.  Uzun Vadeli Yabancı ve Yerel Para Notu: “BB-“; Görünüm; İstikrarlı Kısa Vadeli Yabancı ve Yerel Para Notu: “B”, Finansal Kapasite Notu: “bb-”,
Destek Notu: “5”,
Baz Destek Notu: “NF”,
Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu: “A+(tur)”; Görünüm İstikrarlı.

01.07.2013
JCR Şekerbank’ın Ortaklardan Bağımsızlık Notunu “B”den “AB”ye; Uzun Vadeli Ulusal Yerel Para notunu da “A+(Trk)”dan “AA-(Trk)”ye yükseltmiş. Görünümünü de “istikrarlı” olarak revize etmiştir.

29.05.2013
JCR Şekerbank’ın Uzun Vadeli Yabancı ve Yerel Para notunu “BB”den “BBB-”ye (Yatırım Yapılabilir Seviye) ve Kısa Vadeli Yabancı ve Yerel Para notunu “B”den “A-3”e yükseltmiştir.

22.03.2013
Moody’s Sekerbank’ın Uzun Vadeli Yabancı Para Mevduat notunu “Ba2”den “Ba1”e yükseltmiştir. Görünümünü de “istikrarlı” olarak revize etmiştir.

14.03.2013
Uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody's Bankamızın yerel para cinsinden mevduat notlarını Ba1/Not Prime, yabancı para cinsinden mevduat notlarını Ba2/Not Prime, finansal güç notunu D ve görünümü istikrarlı olarak teyit etmiştir.
19.07.2012
Fitch, Şekerbank'ın Uzun Vadeli Ulusal Notunu A(tur)'dan A+(tur)'a yükseltmiş, diğer notlarını da teyit ederek, görünümünü "istikrarlı(stable)" olarak açıklamıştır.

04.07.2012
Moody's Şekerbank T.A.Ş.'nin Yabancı Para Uzun Vadeli Mevduat Notu'nu Ba3'den Ba2'ye yükseltmiştir. Görünümü de "durağan" olarak açıklamıştır.

08.06.2012
JCR-Eurasia Rating, Şekerbank'ın Uzun Vadeli Ulusal Notunu "A+(Trk)" olarak teyit etmiş, görünümünü de (Stabil)'den (Pozitif)'e revize etmiştir.

Rating Bildirim Formu için tıklayınız

07.02.2012
ISS Corporate Services, Inc. (ISS) Bankamız Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu " Pay Sahipleri ", "Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık", "Menfaat Sahipleri" ve "Yönetim Kurulu" kapsamında 88.21'e yükselmiştir.

Rating Bildirim Formu için tıklayınız
07.12.2011
Geçen yıl Moodys tarafından yapılan değerlendirme sonucu verilen aşağıdaki notlar aynı bırakılmıştır.

•    Yerel para mevduat notunu Ba1; görünüm istikrarlı
•    Yabancı para mevduat notunu Ba3; görünüm pozitif
•    Finansal güç notunu D; görünüm istikrarlı
•    Ulusal uzun vadeli notunu A2.tr; görünüm istikrarlı
•    Ulusal kısa vadeli notunu TR-1; görünüm istikrarlı"

28.10.2011
Fitch Derecelendirme Kuruluşu, Şekerbank T.A.Ş' nin;
•   B+" olan uzun vadeli yerel ve yabancı para notunu bir seviye arttırarak "BB-" ye yükseltmiştir;
•   Ulusal notunu "A"; finansal güç notunu "D"; kısa vadeli yerel ve yabancı para notunu "B"; ve görünümünü "istikrarlı( stable)" olarak teyit etmiştir.

Kurum tarafından bu yıl içinde ilk kez uygulanmaya başlanan "Finansal Kapasite Notu" ise ilk uygulama başladığında "b+" olarak verilmişken bu değerlendirme sonucunda "bb-"ye yükseltilmiştir.

 

06.07.2011
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, 6 Temmuz 2011 tarihli raporunda; Şekerbank'ı yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek, Uzun Vadeli Ulusal Notunu (A+(Trk)), Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notunu ise ülke tavan notu ile aynı olan (BB) olarak teyit etmiştir. Görünüm Notunu ise (Stabil) olarak değerlendirmiştir.

07.06.2011
JCR-Eurasia Rating Şekerbank T.A.Ş.’yi yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu “A+(Trk)”, görünümünü ise (Stabil) olarak teyit etmiştir.

Rating Bildirim Formu için tıklayınız
 
07.02.2011
ISS Corporate Services, Inc. (ISS) Bankamız Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu " Pay Sahipleri ", "Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık", "Menfaat Sahipleri" ve "Yönetim Kurulu" kapsamında 87.60'a yükselmiştir.

Rating Bildirim Formu için tıklayınız
28.07.2010
JCR Eurasia Rating Şekerbank T.A.Ş.’yi yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu ‘A+(Trk)’ görünümünü ise (Stabil) olarak belirlemiştir.

Rating Bildirim Formu için tıklayınız