İnternet Şubesi
hstkskk2222

Şekerbank’tan Çiftçilerimize Özel “Hasat Mobil” Uygulaması


Üreticilerin hayatını kolaylaştırmak adına yenilikçi teknolojik çözümler sunmaya devam eden Şekerbank, çiftçilerin akıllı telefonlarına ücretsiz indirebilecekleri “Hasat Mobil” isimli mobil uygulama ile çiftçilere tarla/bahçe yönetimi ile ilgili olarak da dijital bir platform sağlıyor. 
Tarlanızın veya bahçenizin konumuna ilişkin hava durumu ve etkili hava olaylarının gerçekleşmeden önce haber verilmesi, Şekerbank’ın tarım sektörüne özel kampanyaları, anlaşmaları, işbirlikleri, tarla/bahçenizdeki sorunlu alanı bulmanıza yardımcı olan uydu görüntüleri analizi, hastalık vb. durumların gözlemlenebileceği zirai analizler, geçmiş dönem yağış vb. bilgilerini içeren iklim analizleri ve kredi talepleriniz için başvuru alanı ile Şeker Mobil’e hızlıca ulaşabileceğiniz alanlar olmak üzere kısaca tarımla ve bankacılıkla ilgili ihtiyaç duyduğunuz her şey Hasat Mobil’de yer alıyor. 
Hasat Mobil’i aşağıdaki uygulama mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.

appstore google-play

 

 

 

“Hasat Mobil” uygulaması ile çiftçilerimiz ihtiyaç duydukları birçok bilgiye akıllı telefonlarından erişebiliyor.

•   Çiftçiler “Hasat Mobil” ile; tarlalarıyla ilgili verimlilik analizleri yapabiliyor, hasar durumunu ve tarlanın sağlık durumunu takip edebiliyorlar.
•   Uygulama, akıllı telefona indirildikten sonra kullanıcılar kendi profillerini oluşturarak kayıt olabiliyor ve tarlalarını ekleyerek diledikleri zaman güncelleme yapabiliyor. Uydu görüntüsüne göre tarlasının sağlık durumunu anlık takip edebilen çiftçiler, uydu görüntülerinde tarlasında bozulan, sorun olan alanı diğer alanlardan farklı renkte gözlemliyor ve navigasyon yönlendirmesi ile de tarlalarındaki sorunlu alana ya da istedikleri alana hızlıca ulaşabiliyorlar.
•   Mobil uygulama ile çiftçiler; uygulamaya ekledikleri tarla/bahçelerine özel hava durumu, özel don, dolu, yağış, fırtına, yıldırım ve şimşek gibi doğal afet ve meteorolojik olay risklerine karşı iletilen anlık bildirimlerle önceden bilgi sahibi oluyor ve önlemini alabiliyor. 
•   Uygulamada yer alan Kredi Talebi bölümünden çiftçiler kredi taleplerini Şekerbank’a iletebilir. 
•   Uygulamada yer alan Ekonomik Analiz bölümünde çiftçiler bitkileri için güncel hal/borsa fiyatlarını gözlemleyebilir, tarlasına yakın alandaki ağırlıklı bitki desenini görebilir. 
•   Uygulamada yer alan İklim Analizi bölümünde çiftçiler uygulamaya ekledikleri tarla/bahçelerinde güncel üretim sezonu içindeki en yüksek/en düşük sıcaklık verilerine tarihleri ile birlikte, en şiddetli rüzgar hızı bilgisine tarihi ile birlikte, ortalama rüzgar hızı bilgisine, en olası dolu yağış tarih tahminine, en fazla yağış miktarı bilgisine tarihi ile birlikte, ortalama yağış miktarı bilgisine ve tüm sezonun geçmiş yağış bilgilerine ulaşabilir.
•   Uygulamada yer alan Zirai Analiz bölümünde çiftçiler uygulamaya ekledikleri tarla/bahçelerinde güncel üretim sezonu içindeki haftalık yağış birikimini, terleme-buharlaşma birikimini, hastalık riski birikimini, sıcaklık birikimini, 4 derece altı don adetini, 32 derece üzeri yanma adetini, toprak tekstürü ve ph değerini gözlemleyebilir.
•   Uygulamada yer alan Notlar bölümünde çiftçiler tarımsal faaliyetlerine ilişkin aldıkları tarımsal girdilere dair notlarını girebilir ve geçmişte girdiği notlarını gözlemleyebilir.
•   Uygulamada yer alan Kampanyalar bölümünde çiftçiler Şekerbank’ın güncel kredi kampanyalarını, gübre, akaryakıt, yem, makine/ekipman, tohum, ilaç hasat kart anlaşmalarını gözlemleyebilir.
•   Uygulamada yer alan Şeker Mobil bölümünden çiftçiler çok kolay şekilde ve ücretsiz “Şeker Mobil” i indirebilir, “Şeker Mobil” üzerinden Kredi ve Hasat Kart ürünlerini içeren Taksitli Tarım Kredi ve Tarım Paketine başvurabilir, limitinin onaylandığına dair kendisine gelen bilgi ile Şekerbank Şubesine başvurarak kredisini kullanıp Hasat Kartını teslim alabilir. 
•   Uygulamada yer alan Bize Ulaşın bölümünden çiftçiler Şekerbank Çağrı Merkezine ulaşabilir.
•   Ayrıca “Hasat Mobil”i kullanan çiftçiler, mobil uygulamayı kullandıkça dijital puan toplayacaktır. Çiftçiler biriken “Dijital Çiftçi Puanları” nı uygulamadaki profil bölümünden gözlemleyebilir, “Dijital Çiftçi Puanları” na göre Şekerbank Şubesine başvurarak aşağıdaki avantajlardan faydalanabilir.

 
Dijital Çiftçi Puan Aralığı Avantaj
50 < = Dijital Çiftçi Puanı < 100 50 puana ulaşan çiftçilere, Şekerbank’ın geçerli kampanya faiz oranı üzerinden %5 indirim sağlanacaktır.
100 < = Dijital Çiftçi Puanı < 250 100 puana ulaşan çiftçilere, Şekerbank’ın geçerli kampanya faiz oranı üzerinden %10 indirim sağlanacaktır.
250 < = Dijital Çiftçi Puanı < 500 250 puana ulaşan çiftçilere, Şekerbank’ın geçerli kampanya faiz oranı üzerinden %10 indirim + % 50 kredi kullandırım masraf indirimi + hasat kart ücret muafiyeti sağlanacaktır.
Dijital Çiftçi Puanı 500 ve Üstü 500 puana ulaşan çiftçilere, Şekerbank’ın geçerli kampanya faiz oranı üzerinden %10 indirim + % 50 kredi kullandırım masraf indirimi + hasat kart ücret muafiyeti + hasat kart sigorta muafiyeti sağlanacaktır