İnternet Şubesi

Ekonomiye Destek Paketi ile Müşterilerimizin YanındayızKuruluşumuzdan bugüne, 66 yıldır ülke ekonomisini destekleyerek iyi ve kötü günlerinde müşterilerimizin yanında yer aldık. Şimdi de koronavirüs salgını sebebiyle içinden geçtiğimiz bu süreçte hizmet sürekliliğini temin etmek üzere her türlü ilave tedbiri hızla alırken, Ekonomiye Destek Paketi ile müşterilerimizin yanındayız. 

Salgının olumsuz ekonomik etkilerinin en aza indirilmesi için hazırladığımız pakette yer alan destekler şu şekilde:

- Koronavirüs salgınından ekonomik olarak olumsuz etkilenen müşterilerimizin anapara, faiz ve taksit ödemelerini 30 Haziran’a kadar erteleyeceğiz. Bireysel ve tüzel müşterilerimizin bozulan nakit akışlarına yönelik olarak ilave kredi taleplerini de hızlı bir şekilde değerlendireceğiz.

- Sağlık sektöründe ücretli olarak çalışanların; mevcut bireysel kredi ve kredi kartı borçlarını talep etmeleri halinde Haziran ayına kadar öteleyeceğiz.

- Müşterilerimizin Şekerbank İnternet Şubesi ve Şeker Mobil Şube üzerinden gerçekleştirecekleri EFT ve havale işlemlerini 31 Mayıs tarihine kadar ücretsiz yapmalarını sağlayacağız.

- Bireysel müşterilerimizin kredi kartı ve kredili mevduat hesap limitlerinde, ihtiyaç duymaları halinde kullanmalarını sağlamak üzere proaktif limit artış çalışması yapacağız.

- Mevcut emekli müşterilerimize yasal yönlendirmeler kapsamında; SGK tarafından ilan edilen promosyon tutarlarına ilave 250 TL maaş promosyonu ödemesini otomatik olarak gerçekleştireceğiz.

- KOBİ’lere sunulacak “Sağlıklı Yaşam Paketi” kapsamında ise;

      • 3 ay ödemesiz dönem içeren kredi imkânı, 

      • Maaş ödemelerini bankamız aracılığıyla yapanlara, “mevcut istihdamı korumaları halinde” 3 aylık maaş ödemeleri tutarında ilave kredi imkânı,

      • Nisan 2020 sonuna kadar, POS cihazlarımız üzerinden geçen işlemlerinin ertesi gün komisyonsuz olarak işletmelerin kullanımına bırakılmasını,

      • Mevcut kredili mevduat hesap limitlerinin, talep olması halinde yüzde 20’ye kadar artırılmasını sağlayacağız.

Her dönem olduğu gibi bu dönemde de müşterilerimizi destekleyerek onların yanında yer almaya ve ülkemiz finansal istikrarının korunması için her türlü ilave tedbiri almaya devam edeceğiz.