İnternet Şubesi

Şekerbank Köln


Şekerbank T.A.Ş. Ödeme Hizmetleri Ltd.Şti.
1973 yılından beri Temsilcilik ve Finansal Hizmetler Şubesi olarak Köln’de hizmet veren Şekerbank T.A.Ş, 2011 yılı Haziran ayından itibaren Şekerbank T.A.Ş. Ödeme Hizmetleri Ltd.Şti., olarak Köln’de hizmet vermektedir. 

Şekerbank T.A.Ş. Ödeme Hizmetleri Ltd. Şti., Şekerbank T.A.Ş. İstanbul/Türkiye’nin % 100 iştiraki şirket olarak Alman yasalarına göre kurulmuş olup, yalnızca finansal hizmet (Havale işlemleri) vermektedir. 

Şekerbank T.A.Ş. Ödeme Hizmetleri Ltd. Şti., Almanya’dan yalnızca Türkiye’ye gönderilecek havalelerin alıcılarına ya da Şekerbank T.A.Ş. şubelerindeki mevcut hesaplarına çok düşük masrafla ödenmesine, müşterilerimizin ve vatandaşlarımızın bankamızla olan ilişkilerine yardımcı olmaktadır.

Şekerbank T.A.Ş.'nin Ödeme Hizmetleri Ltd. Şti. aracılığı ile Türkiye’ye ve alıcının Türkiye’de Şekerbank şubesi nezdindeki hesaplarına para gönderebilirsiniz. 

Havale işlemleri için, Şekerbank T.A.Ş. Ödeme Hizmetleri Ltd. Şti.'ne ait Vakıfbank Int.AG. Wien, Köln şubesindeki 4049, BLZ.50120900 (IBAN DE15 5012 0900 0000 0040 49) no.lu yed-i emin hesabı ve aşağıda örneği bulunan havale makbuzu kullanılmaktadır.

havalemakbuzu
Örnek havale makbuzu;

Gönderilmek istenen tutar gönderenin Alman Bankasındaki hesabından düşmesinin ertesi iş gününde havaleniz Şekerbank Ödeme Hizmetleri Ltd. Şti. Köln’e ulaşmakta ve akabindeki ilk iş gününde ilgili şubesine iletilmek üzere Şekerbank Genel Müdürlüğüne bilgi verilmektedir.

Önemli Uyarı:
• Almanya dışındaki mevduatın sigortası, ilgili ülke mevzuatına tabidir.
• Bankamız şubelerinde açılan hesaplarla ilgili olarak, hesap sahiplerinin yaşadıkları ülkedeki vergi kanunları çerçevesinde ortaya çıkabilecek vergi yükümlülükleri, hesap sahibinin kendi sorumluluğundadır.

havalemakbuzu

Havale makbuzu/formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekenler;

Doldurduğunuz havale makbuzundaki alıcı ile ilgili bilgiler bilgisayarda okutularak bize gönderilmekte olup makbuzun kendisi veya fotokopisi gönderilmemektedir. Bu nedenle;

• Havale formu mutlaka büyük harf kullanılarak, okunaklı ve her kareye bir harf gelecek şekilde, Türkçe harfler kullanılmadan doldurulmalıdır. (Örneğin Ç için C, Ğ için G, İ için I, Ö için O, Ş için S, ve Ü için U kullanılmalıdır.)

• Havale makbuzunun ortasındaki Türkiye’deki alıcı ile ilgili bilgiler kısmına (Verwendungszweck bölümü) öncelikle alıcının adı ve soyadı, biliniyorsa telefon numarası, şehir adı gibi asıl bilgiler dışında adresi de mümkün olduğunca anlaşılır ve kısa belirtilmelidir.

• Alıcının Şekerbank’ta hesabı varsa; Hesap sahibinin adı ve soyadı, hesap numarası / müşteri numarası ve şube adı yazılmalıdır. Ayrıca 01.01.2010 tarihinden itibaren hesaba gönderilecek havalelerde IBAN uygulaması zorunlu olduğundan, hesabına para gönderilecek kişinin bu hesabı ile ilgili IBAN bilgisi öğrenilmelidir.

Federal Almanya’da yürürlükteki Para Aklama Yasası (Geldwäschegesetz) ile Avrupa Birliği ve Federal Alman Bankacılık Denetleme Kurumu‘nun (BaFin) bu konudaki genelge ve talimatları gereği Türkiye’ye havale gönderen kişinin havale Türkiye’ye bildirilmeden önce kimlik tespit işleminin yapılmış olması gerekmektedir. 

Kimlik bilgileri Şekerbank’ın Köln Ödeme Hizmetleri Ltd.Şti.‘nde(eski ismiyle Finansal Hizmetler şubesi) bulunmayan müşterilerimiz, bu kimlik tespit işlemini Pasaport/Alman kimliği ile Şekerbank’ın Köln Ödeme Hizmetleri Ltd.Şti.’ne şahsen müracaatla yaptırabileceği gibi, Ödeme Hizmetleri Ltd.Şti.‘ne gelemeyenlerin ise, Köln Ödeme Hizmetleri Şirketine müracaatla bu konuda bilgi ve kimlik bilgileri tespit formu istemeleri gerekmektedir. 

Köln Ödeme Hizmetleri Şirketinde kimlik kaydı bulunmayan ilk defa havale gönderen müşterimizin kimlik tespit işlemi yapılmadan gönderecekleri havaleler işlem gerçekleştirinceye kadar bekletilmekte ve Türkiye’ye bildirilememektedir.
Havalelerinizi Şekerbank Ödeme Hizmetleri Ltd. Şti. makbuzu ile kendi Alman bankasındaki hesabınızdan yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu durumda gönderdiğiniz havaleden;

• Eur.3.000.- ya kadar Eur. 10,50
• Eur.3.001 – 4.999.- arası Eur.15,75
• Eur.5.000.- ve yukarısı için ise Eur.26,25

*01 Kasım 2013 den itibaren
Şekerbank T.A.Ş. tarafından komisyon alınarak havale alıcısına ödenmekte/mevcut hesaba geçmektedir. 
Postbank’a nakit yatırarak göndermek istediğinizde Postbank da ayrıca ücret talep etmektedir.

Şekerbank Köln Finansal Hizmetler Şubemiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Türkiye'deki şubelerimizi görmek için tıklayınız

Köln İletişim

 

Telefon +49 221 735573
faks +49 221 731682
adres Komödienstr.9, 50667 Köln
 eposta finanshizmet@sekerbank.com.tr
eposta yusuf.baylan@sekerbank.com.tr