İnternet Şubesi

Şeker Bonus Kart’ınızla artık internette 3D Secure ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz!


3D Secure nedir?

Kredi kartı ile internet üzerinden yapılan harcamalarda en etkin güvenlik kontrollerinden biri de 3D Secure uygulamasıdır. 3D Secure İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Sanal ödeme işlemi sırasında size Bankamız tarafından tek kullanımlık SMS şifresi sorulmakta ve kimliğiniz doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartınızın internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

Uygulamanın size faydaları:

 • İnternet alışverişlerinde, Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure / Verified by Visa / SecureCode) mevcut kart bilgilerinizi korur.
 • Her alışverişinizde farklı olarak cep telefonunuza gönderilecek sms şifreyi web ekranına girerek doğrulama sürecini tamamlarsınız. Böylece harcamayı yapanın gerçekten siz olduğu kesinleşmekte ve internet ortamında kartınızın başka bir kişi veya kişilerce kullanılması engellenmiş olmaktadır.
İnternet’den 3D Secure ile güvenli alışveriş yapabilmeniz için gerekenler:

 • Kartınızın internet üzerinden alışverişe açık olması gerekiyor. Eğer değilse kredi kartınızı 0850 222 78 78 Çağrı Merkezimizden veya İnternet Bankacılığından Kredi Kartları/Mail Order İşlemleri menüsünden internet üzerinden kullanıma açabilirsiniz.
 • Cep telefonunuz sistemimize kayıtlı olmalıdır. Eğer değilse herhangi bir Şekerbank şubesinden cep telefonu bilginizi güncelleyebilirsiniz.
3D Secure ile güvenli alışveriş yapılabilen web siteleri:

Aşağıdaki logolardan birini veya daha fazlasını içeren tüm websitelerinden 3D Secure ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz:

visa-master          sifre

Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

Şeker Kart ve Memur-Sen Bonus Kart’larımız da Şeker Bonus Kart’larımız gibi 3D Secure ile internetten güvenli alışveriş hizmetinden faydalanmaktadır.
 • Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa ve MasterCard SecureCode hizmetlerine dahil olmalı ve aşağıdaki logolardan biri web sitesinde olmalıdır.

  logolar

 • Sanal Mağazada satın almak istediğiniz ürünleri seçin, sepetinize ekleyin.
 • Satın almak istediğiniz tüm ürünleri sepetinize ekledikten sonra ürünleri satın alma aşamasına geçin.
 • Adres bilgilerinizi girin.
 • Bazı üye işyerleri web sitesinde tüm banka isimlerini listelememektedir. Bu durumda “Diğer” seçeneği seçilerek işleme devam edilmelidir.
 • Ödeme için kart bilgilerinizi ve kredi kartınızın arka bölümünde yer alan CVC2 bilginizi, ekran üzerinde mevcut ise Mini Klavye aracılığıyla girin.
 • Açılan “Uluslararası Güvenlik Platformu” penceresinde yer alan bilgilerin, doğruluğunu kontrol edin. (Şekerbank logosu, PAM, işlem referans numarası) Bu şekilde açılan pencerenin gerçekten bizim tarafımızdan yollandığını anlamış olursunuz.

  Cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık alışveriş şifrenizi (8 karakter numerik/alfanumerik değerler örn.1CAZ3YVD) girin.


 • guvenliksifresi

  İlk giriş için 180 saniye, şifre girilmezse 300 saniye tanınır. Şifrenin hatalı girilmesi durumunda “Geçersiz şifre, lütfen tekrar deneyiniz” hata mesajı ekrana gelir.

  guvenliksifresi2

  İşlem esnasında karşılaşılan sorunlar ile ilgili ekran üzerinde yer alan “Yardım” butonu kullanılmalıdır. Sorunlar ile ilgili “Şekerbank Çağrı Merkezi” ni arayarak yardım alabilirsiniz.
 •  Alışveriş işleminiz, verdiğiniz onay ile yüksek güvenlik içinde tamamlanmıştır.

3D Secure ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Visa - 3D Secure
Mastercard - SecureCode